Pokrok nezastavíš. Asi proto společnost Huawei oznámila že letos investuje 790 milionů dolarů do výzkumu a vývoje technologie 5G. Dokonce jde ještě dál a chystá se připravit celou sérii 5G komerčních zařízení.

Produktový manažér, Yang Chaobin, uvedl, že společnost zahájila výzkum v oblasti 5G už v roce 2009, validace prototypů probíhala v roce 2012 a následně v roce 2013 investovali do technologie 5G dalších 600 milionů dolarů.

790 milionů dolarů,

V současnosti už prošly základní koncepty a technologie 5G schvalovacím procesem 3GPP a v příštím roce by měla společnost Huawei začít s produkcí procesorů Kirin s podporou 5G. Aktuálně běží komerční testy 5G v Soulu a ve Vancouveru v Kanadě.

Výkonný ředitel pro strategický marketing, Xu Wenwei, dodal, že společnost Huawei se kromě vývoje technologie 5G chce také zaměřit na technologii umělé inteligence AI a zvýšit tak interní efektivitu společnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.