Společnost Huawei potvrdila, že chystá na 27. března/marca velkou konferenci v Paříži. Pozvánka už koluje internetem a symbolika tří kroužků naznačuje, že by ve městě nad Seinou měla být prezentována letošní modelová řada P.

Také nápis „see mooore with AI“ by mohl potvrdit to, co se už nějakou dobu tuší. Tedy použití procesoru Kirin 970 (Kirin 975), který AI podporuje. A opět zde vidíme odkaz na trojitý fotoaparát.

Co z toho tedy plyne? V Paříži by měly být představeny telefony Huawei P20, P20 Plus a P20 Pro, případně i P20 Lite. Design této řady by, alespoň podle některých renderovaných obrázků, měl čerpat inspiraci jak u iPhone X, tak i Samsung Galaxy S8.

Pozvánka

Kromě trojité zadní kamery s optikou Leica, bychom se u Huawei P20 měli dočkat trendy „celoplošného“ displeje s rozlišením 2244×1080 pixelů s poměrem stran 18,7:9.

Pokud bude prezentován i Huawei P20 Lite, už podle názvu očekávejme nižší specifikace, duální fotoaparát a horní výřez u displeje po vzoru iPhone X.

Samozřejmě předpokládáme, že do termínu konference se určitě dozvíme nějaké další informace, takže zůstaňte na příjmu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.