Jak již víme, společnost HMD se hodlá na MWC 2018 pořádně předvést. Prezentovat budou několik telefonů, mezi kterými snad bude i Nokia 7 Plus, jejíž hlavní devizou bude parádní design.

O Nokia 7 Plus už víme docela dost, ale zatím jsme neměli tu čest potkat se s rendery, které by ukázaly, jak bude vypadat. Naštěstí máme „ty internety“, které právě vyplivly sadu obrázků, podle kterých bude Nokia 7 Plus skutečně pohledným telefonem.

Parádní design

Displej by měl mít 6 palců s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2160×1080 pixelů, což přesně odpovídá současnému trendu. Díky velkému displeji bude snímač otisků umístěn na zadní straně.

Parádní design

Ta by měla být skleněná, obtažena hliníkovým rámem. Dokonce se tvrdí, že Nokia 7 Plus bude mít certifikaci IP54, takže by přístroji neměla ublížit cákající voda nebo déšť.

Parádní design

Samozřejmě nesmí chybět duální fotoaparát z dílen Carl Zeiss. Jeden objektiv bude 12 MPix a ten druhý 13 MPix s OIS a dvojnásobným optickým zoomem.

Parádní design

Očekává se také použití procesoru Snapdragon 660 se 4 GB RAM a 64 GB ROM. Interní úložiště bude možno dále rozšířit. Operačním systémem bude Android Oreo. Baterie by měla mít kapacitu 3450 mAh a podporu rychlého nabíjení.

Parádní design

Z parametrů vyplývá, že Nokia 7 Plus míří do vyšší střední třídy, kde by mohla konkurovat například Xiaomi Mi Note 3, Oppo R11 a nebo Vivo X20 Plus. Cena by se měla údajně pohybovat kolem 2999 jüanů (479 dolarů), což by mělo odpovídat specifikacím přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.