Koncem loňského roku jsme se zmínili o tom, že Nubia chystá nový telefon, který by měl mít podobně koncipovanou přední kameru jako Essential Phone. Schématický nákres, který se právě objevil na internetu, by to mohl potvrdit.

Designově by nový telefon měl navazovat na úspěšný loňský model Nubia Z17S. Opět bychom se měli dočkat „celoplošného“ displeje s poměrem stran 18:9, který by měl zabírat maximum plochy čelního panelu.

schématický nákres

Na nákresu je vidět, že všechny senzory jsou skryty pod displejem a těsně pod horní hranou najdeme jen snímač přední kamery. To poměrně výrazně zvýší plochu displeje. Boční rámečky jsou opravdu úzké. Brada telefonu je také subtilní a chybí zde tlačítko Home.

Pohled na záda přístroje odhaluje horizontálně uloženou duální kameru a snímač otisků prstů. Na pravé hraně je umístěna kolébka hlasitosti a tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu.

Spodní hrana je osazena mikrofonem, reproduktorem a USB-C portem. Nu a konečně na horní hraně vidíme otvor, který by mohl být buď sluchátkovým konektorem nebo IR senzorem.

Pokud toto schéma opravdu zobrazuje Nubia Z19, předpokládá se, že jako procesor bude použit Snapdragon 845 a samotného přístroje bychom se mohli dočkat v první polovině letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.