Veškerá aktivita značky Huawei se v poslední době zaměřuje téměř výhradně na nové kusy z řady „P“. Včera Huawei rozeslal pozvánky na tiskovou konferenci 27. března v Paříži, kde by právě tyto nové kusy měly spatřit světlo světa. Takže se jich opravdu nedočkáme na MWC 2018, jak se původně předpokládalo. Ale s blížícím se date uvedení samozřejmě narůstá počet uniklých fotografií a informací, přičemž dnes pro vás máme něco málo nového ohledně nižší verze Huawei P20 Lite.

Huawei P20 Lite už prošel certifikačním úřadem FCC pod označením ANE-LX1, ale i tak ještě nemáme k dispozici kompletní soupis specifikací. Co však máme je několik nových renderů telefonu a dokonce i 360° video. V něm máte možnost vidět některé designové prvky tohoto modelu, ať už se jedná o „vykousnutí“ v horní části displeje, nebo čočky zadního duálního fotoaparátu orientované vertikálně a umístěné v levém horním rohu.

Podle dostupných spekulací by měl Huawei P20 Lite disponovat 6-palcovým displejem s rozlišením 2280×1080 pixelů a netradičním poměrem stran 19:9 a rozměry 148 x 70 mm. O použité verzi procesoru Kirin a kapacitě RAM či vnitřní paměti se můžeme jen dohadovat, ale telefon by měl mít Android 8.0 Oreo už v základu, což je důležité pro podporu Project Treble. Baterie by měla mít kapacitu 2900 mAh a podporovat 18W rychlo-nabíjení. Snad se už brzy dozvíme více detailů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.