V podstatě veškeré moderní telefony se pyšní full screen designem a výrobci se předhání o co největší poměr displeje k tělu telefonu. Ať už se jedná o iPhone X, Nubia Z17S, OnePlus 5T, Oppo R11S nebo Xiaomi Mi MIX 2, tak čísla šplhají opravdu vysoko, ale stále se nejedná o mýtický „opravdový“ 100 % full screen displej. To se ale do budoucna možná změní, protože se dnes na internetu objevily obrázky údajného připravovaného telefonu s displejem opravdu přes celý přední panel bez kompromisů.

Na fotografiích je vidět, že telefon má přece jen velmi minimalistickou „bradu“, takže s největší pravděpodobností zvládne nezbytné senzory umístit právě tam. A ačkoliv jsou kolem displeje samotného znatelné úzké rámečky, tak se poměr opravdu šplhá ke 100 %. Na telefonu nikde není označení nebo logo výrobce, ale UI vypadá velmi podobné Funtouch OS firmy VIVO. Takže pokud by se potvrdila pravost fotografií, tak by si čínští VIVO nárokovali další světové prvenství.

Jedno už totiž mají z nedávné doby, protože jejich kousek X20 Plus UD se stal prvním telefonem se čtečkou otisků prstů integrovanou přímo pod displejem. A právě čtečky otisků prstů se může týkat další zajímavost ohledně dnešním fotografií, protože je na nich zachycena aplikace nazvaná „Half Screen“ s ikonou otisku prstu. Znamená to snad, že by VIVO pokročili a k rozeznání otisků prstů bude možno využít celou polovinu displeje oproti malému vymezenému prostoru ? Upřímně to zní možná příliš futuristicky, takže radši přistupujme k těmto informacím ze zdravou mírou skepse.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.