Jeden z prvních telefonu společnosti Vernee, Apollo Lite, se objevil na trhu v červnu/júni roku 2016. Přesto po roce a půl zažívá svou renesanci a opět se dostává do hledáčku zákazníků, kteří shánějí telefon s dobrým poměrem cena/výkon.

Uživatele zaujal především deseti jádrovým procesorem Helio X20, který patřil ve své době mezi stěžejní produkty společnosti Mediatek.

Apollo Lite

Tento CPU s 20nm technologií a architekturou tří clusterů jednak umožňuje plynulý multitasking, ale také solidní výkon a v neposlední řadě i úsporu energie a delší výdrž baterie.

K dalším parametrům, které rozhodně neudělají ostudu ani dnes, patří 5,5 palcový FullHD Sharp IGZO displej s ochranou proti „modrému světlu“, 4 GB LPDDR 3 RAM, 32 GB eMMC 5.1 ROM.

Apollo Lite

Hlavní fotoaparát je 16 MPix se snímačem Samsung S5K3P3 (6 čoček, ISOCELL, RWWB), přední kamera je pak 5 MPix se snímačem Samsung S5K5E2. Baterie má kapacitu 3180 mAh a podporu rychlého nabíjení.

Jako novinkový kousek se Vernee Apollo Lite prodával za zhruba 230 dolarů. Dnes je cena logicky nižší a na oficiálním Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku jej můžete aktuálně pořídit za 169 Euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.