Den D pro všechny fanoušky značky Elephone konečně nastal a na světě jsou tak už veškeré informace ohledně netrpělivě očekávaných modelů Elephone U a U Pro. Posledním zásadním kamenem do sbírky je oficiální cena těchto telefonů a nutno říci, že tady Elephone podle našeho mínění lehce přestřelil, zejména u hůře vybaveného modelu. Ostatně posuďte sami.

Základní Elephone U má sice velmi slušné vybavení zahrnující 5.99-palcový zakřivený AMOLED displej s poměrem stran 18:9, FHD+ rozlišením a Corning Gorilla Glass 5, osmi-jádrový procesor Mediatek P23, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 13 Mpix zadní duální fotoaparát, 15W rychlo-nabíjecí technologii a Android 7.1 Nougat s příslibem brzkého upgradu na Oreo. To rozhodně nezní zle, ale 369.99 dolarů je závratná suma, která v podstatě skoro dvojnásobně převyšuje konkurenční pokusy s Helio P23. A nezachrání to ani $20 slevový kupón v současnosti na Gearbestu.

To lépe vybavený Elephone U Pro je na tom výrazně lépe s většinou stejného vybavení, ale skvělým procesorem Snapdragon 660, bezdrátovým nabíjením, NFC a Androidem 8.0 hned z výroby jako bonusovým bonbónkem. Cena je sice opět vše jen ne lidová a za 439.99 dolarů se nezadržitelně blížíme velmi silné konkurenci, ale dá se skousnout daleko lépe. A opět samozřejmě momentálně pořídíte o 20 dolarů levněji na Gearbestu, spolu s dalšími dárky a soutěžemi.

Nové duo telefonů od Elephonu vypadá velmi hezky a i výbava (zejména silnějšího kusu) je na velmi dobré úrovni, ale nastavená cena tomu prostě podráží nohy. Co si o tom myslíte vy ? Nastavil Elephone cenu příliš vysoko, nebo se jedná o odpovídající daň za výbavu ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.