Spekulace a dohady ohledně Xiaomi Redmi Note 5 jsou opravdu sytou potravou pro všechny internetové diskutéry v posledních týdnech a měsících, ale snad už se opravdu schyluje k vydání tohoto telefonu. Alespoň by tomu nasvědčovala certifikace 3C, kterou prošel jeden neznámý Xiaomi model v lednu a všeobecně se předpokládá, že se jedná opravdu o Redmi Note 5.

Dnes se na webu objevily i údajné nové rendery se vzhledem tohoto telefonu a na první pohled zaujme displej roztažená opravdu přes celou plochu předního panelu s minimálními rámečky. Připomíná tak nedávný jiný počin od Xiaomi a to konkrétně Mi MIX 2. Ale samozřejmě berte tyto obrázky s jistou rezervou, protože se nejedná o nic oficiálního a kolem Redmi Note 5 opravdu zatím není příliš jasno.

Pokud by se obrázky potvrdily jako pravé, tak by Xiaomi Redmi Note měl vertikálně orientované duální zadní fotoaparáty a pod nimi čtečku otisků prstů. Z předchozích úniků informací se předpokládá procesor Snapdragon 636, 3GB/4GB RAM, 32GB/64GB vnitřní paměti, 5,99-palcový displej s FHD+ rozlišením, 16 Mpix + 5 Mpix zadní fotoaparát, 8 Mpix selfie kamerka a 4100 mAh baterie podporující Quick Charge 4.0 (těžko uvěřit, že zprávy hovoří o microUSB portu).

Xiaomi Redmi Note 5 by se měl vyloupnout s největší pravděpodobností už během února v modré, šedé nebo černé barevné variantě a cena by se odhadem měla pohybovat kolem 1499 juanů, tedy zhruba 238 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.