Značka Huawei v poslední době sklízí na světovém mobilním poli zasloužené úspěchy se svými telefony, ať už hovoříme přímo o modelech Huawei nebo pod-značky Honor. A čínský výrobce nevzdává ani svoje aktivity na trhu s tablety, ačkoliv jejich prodejní čísla a popularita jdou v poslední době dolů zejména díky zvětšujícím se úhlopříčkám telefonů. Ale v Huawei se v myšlenku tabletů stále věří a brzy se dočkáme dalšího kousku v sérii MediaPad.

Konkrétně se pak bude jednat o Huawei MediaPad 5, který se podle původních odhadů měl představit už na veletrhu CES 2018, ale z neznámých důvodů bylo nakonec vydání posunuto. Ale jedná se pouze o menší zpoždění, protože model už získal v lednu certifikaci FCC a dnes se už objevil i ve výsledcích benchmarku Geekbench s velmi zajímavými specifikacemi.

Podle nich tak tablet bude disponovat 8,4-palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1600 pixelů (tedy s poměrem stran 16:10) , procesorem Kirin 960 spolu se 4 GB RAM, 4980 mAh kapacitou baterie a zejména poslední verzí Androidu 8.0 Oreo, což u tabletů opravdu není samozřejmostí. Prozatím nebyla potvrzena u tohoto modelu podpora Project Treble, ale podle všeho by v ní neměl být problém.

This slideshow requires JavaScript.

Huawei MediaPad 5 se tak s největší pravděpodobností představí poprvé buď na únorovém veletrhu MWC 2018 v Barceloně, nebo bude doprovázet představení nové vlajkové lodi řady Huawei P na oznámené tiskové konferenci 27. března. Uvidíme.