Již v říjnu/októbri 2017 začaly na mobilní scénu prosakovat informace, že chytrý telefon s označením Essential Phone, pod dohledem Andy Rubina, by měl obdržet operační systém Android 8 Oreo beta.

Bohužel, nebo spíše bohudík, dlouhý vývoj beta verze a její nestabilita přivedla výrobce k rozhodnutí na verzi 8.0 nečekat. Essential Phone tak dostane rovnou verzi Android 8.1 Oreo.

Podle informací výrobce bude verze 8.1 mnohem stabilnější a přinese uživatelům vyšší komfort. Ale jak už to v životě chodí, vždy je něco za něco. A tím něco je to, že si uživatelé na nejnovější verzi a její otestování budou muset ještě pár dnů nebo spíše týdnů počkat.

Essential phone

Jak však tým ze společnosti Essential napsal, všichni ve vývoji věří v trpělivost majitelů Essential Phone a naopak vývojáři udělají vše proto, aby nová verze operačního systému Android byla k dispozici co nejdříve. Tak se necháme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.