Moderní telefony jsou  v drtivé většině vyráběny z kovových slitin, plastu, skla nebo případně jejich kombinace, ale pro několik výběrových modelů je k dispozici i velmi prémiová keramická varianta. Viděli jsme ji u vlajkových modelů od Xiaomi a podle posledních zpráv se do ní pustí i Elephone se svým nadcházejícím kouskem Elephone U Pro.

Pro menší značku typu Elephonu se jedná o poměrně odvážný tah, protože náklady na výrobu keramického těla telefonu jsou výrazně vyšší, protože i ta nejmenší trhlinka znamená při výrobním procesu konec nadějí. Uvidíme jak se to promítne do ceny, protože stále ještě ani neznáme základní cenové nastavení základních modelů.

Keramická verze se bude týkat pouze lépe vybaveného Elephone U Pro a díky použití tohoto materiálu by měly automaticky odpadnout případné problémy s citlivostí signálu. Bezdrátové nabíjení bude také bez problému a celková odolnost těla telefonu bude na vyšší úrovni v porovnání s obvyklými skleněnými zády.

Elephone U Pro s největší pravděpodobností dorazí s velmi slušnými specifikacemi zahrnujícími zakřivený 5,99-palcový AMOLED displej s poměrem stran 18:9 krytý Gorilla Glass 5, procesor Snapdragon 660, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, NFC nebo bezdrátové nabíjení. Rezervace pro oba nové modely řady „U“ poběží na oficiálních stránkách značky až do 5.února.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.