Tak to vypadá, že Xiaomi opravdu s  novým Oreo updatem pro svůj model Xiaomi Mi A1 „střelili kozla“, protože se stále derou na svět nové a nové problémy s ním spojené. Ostatně update byl už dvakrát pozastaven a ani třetí pokus není zdá se bez chyb. Po stížnostech na příliš rychlé vybíjení baterie došlo i na problémy s fotoaparátem a uživatele hlásí nefunkční Portrait mód, padání foto aplikace, špatnou reakcí závěrky, problémy s kvalitou a další neradostné zkušenosti.

Nejedná se opravdu o malé procento uživatelů a problémy jsou hlášeny ze všech stran, ať už se jedná i o problémy se zaostřováním, nadbytečným šumem na snímcích a jiné. Oficiální MIUI fóra a sociální sítě jsou podobných stížností v posledních dnech opravdu plné a například člen lovců chyb z MUIU Bug Hunter Teamu se vyjádřil, že uživatelé mají počkat na příští update, který by měl tyto chyby opravovat.

Je tak jasné, že v Xiaomi o chybách a problémech s Oreo updatem vědí a lze tak oprávněně doufat, že se na opravách už horečně pracuje. Není bez zajímavosti, že softwarové problémy tohoto ražení pronásledují právě model Xiaomi Mi A1, který by díky čistému Androidu měl být paradoxně tím nejlépe odladěným kusem. Každopádně se momentálně dá doporučit, aby uživatelé s instalací nového Oreo updatu na své Mi A1 počkali, než se v Xiaomi rozhoupou k vyřešení hlavních potíží.