Na letošním světovém veletrhu sportovních potřeb a sportovní módy ISPO 2018 v Mnichově představila společnost Land Rover svůj první odolný telefon s označením Land Rover Explore, který hned získal vítězné ocenění v kategorii Outdoor Tools & Equipment.

Tento přístroj je svým způsobem ojedinělý, alespoň podle těch málo informací, které zatím máme. Za vývojem outdorového telefonu pro Land Rover stojí společnost BullitGroup, která mimo jiné vyvíjí odolné přístroje třeba pro Caterpillar.

Land Rover Explore běží na operačním systému Android a byl navržen tak, aby byl použitelný jak v běžném městském prostředí, tak i v extrémních venkovních podmínkách. Toho bylo docíleno odnímatelnými hardwarovými moduly, jež jsou součástí balení a jsou označovány jako Adventure Pack.

Tento balíček modulů obsahuje samostatnou jednotku GPS se silnou anténou, doplňkovou baterii pro prodloužení výdrže telefonu a topografické mapy od Skyline. Lepší představu si můžete udělat díky videu níže.

Tento nový přístroj, na jehož vývoji paricipoval i samotný Land Rover je navržen tak, aby odolal sladké i slané vodě, pádům, extrémním výkyvům teplot, velikým změnám v nadmořské výšce nebo dlouhodobě působící vysoké vlhkosti. Samozřejmostí jsou certifikace IP68 a vojenský standard MIL-STD-810G.

Společnost Land Rover, bohužel, neuvolnila žádné podrobnosti o specifikacích tohoto telefonu. Nicméně se předpokládá, že budou zveřejněny na letošním veletrhu MWC v Barceloně, kde má být přístroj oficiálně představen pro širokou odbornou i laickou veřejnost. Do prodeje by se měl údajně dostat během dubna/apríla 2018 za doporučenou maloobchodní cenu 649 EUR nebo zhruba 800 dolarů.

Samozřejmě slibujeme, že budeme dál sledovat informace o tomto novém outdorovém modelu a jakmile je budeme mít, určitě je zveřejníme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.