Chystaná tabletová novinka společnosti Huawei není na našich stránkách něčím neznámým. Už koncem loňského roku jsme se o tabletu Huawei MediaPad M5 zmiňovali, že by mohl být prezentován na CES 2018.

Nestalo se tak a proslýchá se, že MWC 2018 bude místem jeho uvolnění. Do té doby v klidu stihneme omrknout jeho poslední rendery a odhalit některé z jeho parametrů.

Především je z obrázků patrno, že tablet MediaPad M5 nebude mít 3,5 mm audio jack a tento konektor bude sloučen do USB typu C.

Baterie by měla mít kapacitu 4980 mAh a neměl by chybět slot pro SIM kartu. Home tlačítko na čelní straně bude zřejmě sloužit také jako snímač otisků prstů, ale to není dosud potvrzeno.

Huawei MediaPad M5 by měl běžet na Android Oreo, displej by měl mít úhlopříčku 8,4 palce s rozlišením 2560×1440 pixelů.

Na postu procesoru bychom mohli najít domovský čipset Kirin 960 spárovaný s 4 GB nebo 6 GB RAM.

Při pohledu na záda tabletu najdeme i fotoaparát bez blesku, ale přesnější informace o jeho rozlišení chybí. Totéž platí i o přední kameře, která je umístěna ve středu horního rámečku nad displejem.

Takže nezbývá než počkat na konec února/februára na veletrh MWC v Barceloně, kde by snad mohl být Huawei MediaPad M5 představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.