V současné době mají zákazníci na výrobce mobilních telefonů dvojici hlavních požadavků – čím dál tím větší plochu displeje a výkonnější fotoaparáty. Většina výrobců se snaží tyto nároky ukojit zároveň, ale jen málo z nich se odváží jen pomyslet na nějakou výraznější revoluční myšlenku. Nedávno jsme slyšeli o nové Nokii s pěticí kamerek, ale možná ještě zajímavější jsou informace o Huawei P20 s trojicí senzorů zadního fotoaparátu. Huawei se inovací nikdy nebál a dnes pro vás máme rendery většího Huawei P20 Pro opět s trojicí senzorů, takže jde o další potvrzení těchto spekulací.

Huawei P20 Pro bude samozřejmě pokračovat v budování dobrého jména série P a měl by být opět vybaven fotoaparáty Leica (nebo alespoň s touto certifikací), které jsou pokládány za to nejlepší dostupné řešení. Měly by být pro zadní fotoaparát hned tři a nové rendery naznačují jejich vertikální uspořádání, oproti minulým obrázkům s horizontálním. Možnost, že by se P20 a P20 Pro odlišovaly touto orientací je v podstatě minimální, takže reálná bude jen jedna z těchto variant.

Podle posledních zpráv se Huawei opravdu rozhodl vycouvat z představení nových modelů na MWC 2018 v Barceloně, aby se vyhnul přímému souboji se Samsungem Galaxy S9/S9+, které budou určitě hlavní hvězdou tohoto veletrhu. Stejnou strategii se rozhodli následovat i u LG, ale ačkoliv se možná jedná o „bezpečné“ řešení, tak se může také jednat o krátkozraký postup, protože Huawei se svými vlajkovými modely Samsungu prostě konkurovat hodlá tak jak tak.

Pořád se však tento plán může změnit a my tak můžeme doufat, že nové modely Huawei P20 a P20 Pro nakonec třeba do Barcelony dorazí a definitivně nám zodpoví otázku orientace trojice fotoaparátů Leica.