Ohodnoťte článek

Znovuzrozená značka Nokia se rozhodně nebojí revolučních nápadů a díky nim se jednoduše dostává do popředí zájmu spekulací médií. Dalším velmi zajímavým kouskem by měla být připravovaná Nokia 10, o které nedávný únik informací tvrdil, že by měla disponovat penta-lens designem ( tedy s pěti čočkami fotoaparátu). Informace nebyly podloženy žádnými obrázky, ale jednalo se o poměrně slušně důvěryhodný zdroj, který dodal těmto spekulacím váhu.

A netrvalo dlouho a díky oblíbenému tipsterovi Nokiapoweruser je k dispozici náčrt designu zadní strany Nokia 10 založený právě na penta-lens designu a patentu značky Zeiss s multi-lens fotoaparátem. Tento zajímavý náčrt nám ukazuje uspořádání zadního fotoaparátu telefonu v kruhovém modulu. Čočka v centru by měla plnit roli primárního fotoaparátu a ostatní by pak měly být ukryté v modulu a tyto sekundární čočky by měly rotovat a postarat se o rozdílné nastavení zoomu. Nejde samozřejmě o oficiální obrázek a vše je založeno jen na současným dohadech a spekulacích.

Oficiální obrázek prototypu nebo alespoň render konceptu Nokia 10 ještě stále neexistuje a musíme tedy vše brát prozatím s rezervou. Nokia 10 by měla být opravdovou vlajkovou lodí značky vybavenou Snapdragonem 845 a podle všeho také designem užívajícím 3D sklo. Tak držme palce, ať se nám nová Nokia povede.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.