To, že trh s tablety není zrovna v dobrém stavu rozhodně není žádným velkým tajemstvím, ale stále je naživu a sem tam se objevují výrobci, kteří pokoušejí štěstí. Na loňském veletrhu MWC jsme se dočkali výborného Samsung Galaxy Tab S3 a možná ani letos nepřijdeme zkrátka, protože by se mohl poprvé předvést nová placka od Aceru. A nebude to jen tak něco obyčejného.

Na londýnské BETT show byl totiž vyfocen nový tablet s logem Aceru běžící na Chrome OS od Google a pokud by se vše potvrdilo, tak by šlo o světovou premiéru tohoto systému na tabletu. Z hardwarových specifikací samozřejmě není známo vůbec nic a můžeme tak jen tipovat ze snímku, že by velikost tabletu mohla být zhruba mezi 8 a 9-ti palci, pravděpodobně s poměrem stran 4:3. A podle všeho by měl tablet podporovat i stylus z produkce firmy Staedtler.

O tabletu na bázi Chrome OS už se v kuloárech šušká poměrně dlouho, ale nikdy spekulace nepokročily přes pouhé označení projektu kódovým jménem „Scarlet“. Ale dá se očekávat, že by se měl předvést veřejnosti během letošního roku a ideální příležitostí by tak bylo právě MWC 2018 v Barceloně nebo konference Google I/O 2018 v květnu. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.