Notebooky od Xiaomi patří k tomu nejlepšímu co od čínských výrobců v této oblasti existuje a populární řada Xiaomi Mi Air 13.3 dostala nedávno už druhý facelift. Minulý rok jsme se dočkali procesorů i5-7200U a i7-7500U a letos je tak řada na nových procesorech platformy Kaby Lake R, konkrétně pak i5-8250U a i7-8550U. Ty by měly znamenat nárůst výkonu až o 40 % nebo i více, protože se jedná o čtyř-jádrové procesory.

Řada 13.3 tak dohnala 15-palcový Mi Notebook Pro s identickými procesory a stejně jako tento nedávný kousek bude k dispozici ve slušivé tmavě šedé barevné variantě. Vylepšení by se mělo dočkat i chlazení, které se u minulé generace dočkalo velké kritiky, protože notebook při vysoké zátěži mohl topit až kolem 50 stupňů Celsia. Nové větší měděné heatpipe chlazení snad tyto teploty srazí na přijatelnější čísla.

Cenově se pak nová generace Xiaomi Mi Air 13.3 s 8 GB DDR4 RAM a 256 GB PCIe SSD diskem bude prodávat za 5399 juanů, tedy asi 850 dolarů, čili zhruba na stejné úrovni jako minulé modely. Xiaomi také prozatím mlčí o případném vylepšení menšího Xiaomi Mi Air 12, ale vzhledem k tomu, že Intel si dává na čas s procesory Core M3-8Y30, tak si možná ještě chvíli počkáme.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.