Čínští Chuwi  jsou na trhu už velmi dlouho dobře etablovanou značkou a z jejich dílny v poslední době proudily velmi progresivní kousky, ať už budeme hovořit například o SurBook (mini), LapBook Air, CoreBook nebo jejich poslední tabletový počin Hi9. Čerstvě oznámený model Chuwi Hi8 Air se však této praxi jednoznačně vymyká, protože se bez debat jedná o velmi silný závan minulosti, kterému se člověk skoro až chystá říci okřídlené „vrať se do hrobu magore“.

Ostatně posuďte sami, oznamovat na začátku roku 2018 tablet s procesorem Intel Atom X5-Z8350 platformy Cherry Trail a dual-boot systémem Android 5.1 (!!!) / Windows 10 vyžaduje opravdu lehce hroší kůži. Jinak půjde o klasický 8-palcový tablet s rozlišením 1920×1200 pixelů a poměrem stran OGS plně laminovaného displeje 16:10, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti s microSD slotem, 4000 mAh baterií s 5V/2A nabíječkou, případně microHDMI slotem, Bluetooth 4.0 a celokovovým zpracováním.

Mělo by se jednat o extrémně levné zařízení určené podle Chuwi zejména studentům a mladým uživatelům obecně a podle všeho by dokonce v základním balení měla být rovnou i Bluetooth klávesnice. Uvidíme jak hluboko s cenou opravdu u Chuwi Hi8 Air klesnou, protože opravdu jen ultra nízká cena může být tím důvodem pro existenci podobného reliktu minulosti. Tak se nechme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.