Čínští Chuwi  jsou na trhu už velmi dlouho dobře etablovanou značkou a z jejich dílny v poslední době proudily velmi progresivní kousky, ať už budeme hovořit například o SurBook (mini), LapBook Air, CoreBook nebo jejich poslední tabletový počin Hi9. Čerstvě oznámený model Chuwi Hi8 Air se však této praxi jednoznačně vymyká, protože se bez debat jedná o velmi silný závan minulosti, kterému se člověk skoro až chystá říci okřídlené „vrať se do hrobu magore“.

Ostatně posuďte sami, oznamovat na začátku roku 2018 tablet s procesorem Intel Atom X5-Z8350 platformy Cherry Trail a dual-boot systémem Android 5.1 (!!!) / Windows 10 vyžaduje opravdu lehce hroší kůži. Jinak půjde o klasický 8-palcový tablet s rozlišením 1920×1200 pixelů a poměrem stran OGS plně laminovaného displeje 16:10, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti s microSD slotem, 4000 mAh baterií s 5V/2A nabíječkou, případně microHDMI slotem, Bluetooth 4.0 a celokovovým zpracováním.

Mělo by se jednat o extrémně levné zařízení určené podle Chuwi zejména studentům a mladým uživatelům obecně a podle všeho by dokonce v základním balení měla být rovnou i Bluetooth klávesnice. Uvidíme jak hluboko s cenou opravdu u Chuwi Hi8 Air klesnou, protože opravdu jen ultra nízká cena může být tím důvodem pro existenci podobného reliktu minulosti. Tak se nechme překvapit.