Minulý týden psala kolegyně Hana o tajemném přístroji společnosti ZTE, který se objevil v certifikačním výpisu a jehož operačním systémem bude Android 8.1 Oreo. Nyní fanoušci modelu Axon netrpělivě čekají, jaký model se stane nástupcem Axon 7 a novou vlajkovou lodí značky ZTE. A informace je zde.

Během nedávného uvedení skládacího smartphonu Axon M v Číně, generální ředitel společnosti ZTE Cheng Lixin oznámil, že novým stěžejním telefonem společnosti bude model s označením ZTE Axon 9 a nikoliv Axon 8.

Již v listopadu/novembri loňského roku firma potvrdila, že skončí s modelem Axon 7 a že se chystá vhodný nástupce. A nyní máme potvrzení, že to bude Axon 9 a měl by se objevit ještě v letošním roce. Přestože se společnost rozhodla ukončit práce Axon 7, vydá ještě pro tuto verzi update na Android 8.0 Oreo beta, ovšem jen pro USA a to ve druhém čtvrtletí 2018.

ZTE Axon 9

Axon 9 má být tajnou zbraní, která bude soupeřit s vlajkovými telefony od Samsungu a Apple v Spojených státech. Má především konkurovat nastávajícím modelům Galaxy S9, Galaxy S9 + a iPhone 9.

Kromě potvrzení, že Axon 9 bude, generální ředitel Cheng Lixin nesdělil žádné informace o specifikacích tohoto nového telefonu. ZTE se v současné době řadí na 7. pozici v seznamu deseti nejoblíbenějších značek telefonů v Číně. Výkonný ředitel proto dodal, že společnost bude dále intenzivně pracovat na zvyšování popularity telefonů ZTE na domácím trhu. Nicméně zatím nelze potvrdit, zda Axon 9 bude představen na veletrhu MWC 2018.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.