V úterý jsem procházel své oblíbené YT kanály a narazil jsem na den staré video, kde odolný telefon Blackview BV9000 Pro, o kterém jsme již psali zde, prochází testem voděodolnosti.

Ano, je to právě vlhkost a voda, které jsou druhou nejčastější příčinou poškození mobilních telefonů. Podle posledního videa, které si můžete prohlédnout níže to však vypadá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy.Blackview BV9000 Pro

Co je nejdůležitější, pro vodotěsnost smartphonu, jaké faktory mohou ovlivnit to, zda náš telefon podlehne „vodnímu živlu“ nebo ne? Zde jsou oblasti, které je třeba vzít v úvahu: horní a dolní konektory pro sluchátka a nabíjecí kabel, všechna tlačítka, oblast baterie, sluchátko, mikrofon a reproduktor.

Společnost Blackview v těchto oblastech odvádí velmi slušnou práci a důkladně kontroluje všechny tyto části, zda jsou usazeny jak mají být a zda přesně sedí v těle telefonu. U modelu BV9000 Pro je jeho horní i dolní část pokryta speciální gumou a každá komponenta je precizně usazena a chráněna proti vnikání vody kolem ní, a to včetně mikrofonu a reproduktoru.

Společnost Blackview provedla několik testů právě se svým posledním modelem BV9000 Pro, a to jak s ponořením do hloubky, vystavením telefonu tekoucí vodě, focením či nahráváním pod vodou atd. Pokud vás tedy zajímá, jak vše dopadlo, můžete se podívat na oficiální video.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.