Společnost Uhans po delší přestávce uvolnila na konci prosince/decembra 2017 do prodeje svůj nový model odolného telefonu s certifikací IP68. Tento nový outdoorový model nese název Uhans K5000 a jak již název napovídá, disponuje kromě jiného i masivní baterií o kapacitě 5000 mAh vyrobenou společností Sony. Baterie samozřejmě podporuje rychlé nabíjení 5V/2A.

Dalšími vychytávkami UHANS K5000 jsou funkce vysílačky (walkie-talkie). Stisknutím tlačítka PPT může uživatel komunikovat s dalšími lidmi, aniž by bylo potřeba mobilní pokrytí. Nutností však je, aby i ostatní účastníci měli zařízení podporující walkie-talkie. Telefon UHANS K5000 je primárně určený pro venkovní aktivity. Je tudíž vybaven navigačním systémem GPS/Glonass/Beidou a množstvím senzorů.

Model K5000 má 5,0 palcový displej LG chráněný pevným sklem Corning Gorilla Glass 4. Zbytek specifikací zahrnuje šesti jádrový procesor MT6753 doplněný 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště, které lze rozšiřovat až o 128 GB. Nechybí také podpora OTG. Přední i zadní kamery jsou dodávány společností Sony a mají rozlišení 5 respektive 13 MPix. Zadní strana je také místem pro snímač otisků prstů. Celý přístroj běží na operačním systému Android 7.0 Nougat.

Podrobné specifikace si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách společnosti Uhans. V současné době se cena přístroje pohybuje v průměru kolem 140$.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.