Vydání iPhone X nenechalo chladnými jak mnohé uživatele, tak i valnou část čínských výrobců. Mnozí z nich se snaží své přístroje vybavit úzkými rámečky a celoplošným displejem. Také Oukitel hlásí, že příští týden vydá Oukitel U18, který bude iPhone X hodně připomínat.

Oukitel U18 však bude jako iPhone X vypadat jen z přední strany, kde najdeme 5,85 palcový displej s poměrem stran 21:9 a s rozlišením 1512×720 pixelů. Podobně jako iPhone X bude mít i novinkový Oukitel horní výřez, kde budou uloženy senzory a přední kamera. Vlevo bude zobrazen systémový čas a vpravo SIM karty, WiFi a stav baterie.

Oukitel U18

Zadní panel bude spíš připomínat Huawei Mate 10 Pro svým 3D zakřivením pro lepší a pohodlnější uchopení. Oukitel U18 bude pohánět osmi jádrový procesor MT6750T s jádry Cortex-A53 a taktem 1,5 GHz.

V rámci pamětí zde najdeme 4 GB RAM a 64 GB ROM s možností rozšíření o 64 GB. Baterie bude mít solidní kapacitu 4000 mAh. Operačním systémem bude zatím Android 7.0, ale ve chvíli, kdy bude Android Oreo odladěný a stabilní, bude telefon aktualizován.

Předprodeje Oukitel U18 by měly odstartovat přesně za týden, tedy 29. ledna/januára. Cena by se měla pohybovat kolem 180 dolarů. V rámci prodejů bude společnost Oukitel spolupracovat s několika globálními online prodejci, kteří připravují speciální promo ceny.