Představení novinkového Meizu M6S rozptýlilo všechny předchozí fámy a spekulace a my se tak můžeme v klidu zaměřit na jeho reálné parametry. Ty, přestože spadají do střední třídy, rozhodně nejsou nezajímavé.

Design

Meizu M6S má poměrně jednoduchý design, který je přesto docela atraktivní. Kovový zadní kryt a bezrámečkový čelní panel budí dojem podstatně dražších telefonů. Tomu přispívá i celoplošný displej s poměrem stran 18:9, zadní „účkové“ antény a moderní barevné varianty.

Meizu M6S

Hardware

Telefon pohání šesti jádrový procesor Samsung Exynos 7872 a jedná se o vůbec první použití tohoto čipsetu. Doplňují jej 3 GB RAM a 32/64 GB ROM. Displej má úhlopříčku 5,7 palce s rozlišením 1440×720 pixelů a poměrem stran 18:9.

Energii dodává baterie s kapacitou 3000 mAh s podporou rychlého nabíjení, kdy by na 100% mělo být nabito už za hodinu. U Meizu M6S najeme Flyme 6.2, který je postaven na Android 7.0 Nougat

Snímač otisků je poněkud netradičně umístěn na hraně telefonu, podobně jako v případě Sony přístrojů.

Meizu M6S

Fotoaparáty

Ani foto výbava Meizu M6S není k zahození. Sice můžeme zapomenout na duální kameru, ale 16 MPix se clonou f/2.0 u hlavního fotoaparátu by mohlo postačit na celkem slušné fotky. Přední selfie kamera je 8 MPix, má stejnou clonu jako zadní fotoaparát.

Speciální funkce

Společnost Meizu v případě Meizu M6S nepoužila klasické fyzické tlačítko mBack pod displejem. Použita byla funkce Super mBack, tedy softwarové tlačítko umístěné v dolní části displeje. Tlačítko je kruhové, reaguje na tlak a gesta a nahrazuje navigační prvky.

Meizu M6S

Cena a dostupnost

Meizu M6S má dvě verze. První se 3 GB RAM a 32 GB ROM bude stát 999 jüanů (155 dolarů) a druhá verze se 3 GB RAM a 64 GB ROM bude k mání za 1199 jüanů (186 dolarů). Oficiální prodeje by měly v Číně odstartovat 19. ledna/januára.