Společnost Huawei urputně bojuje o své místo na Slunci a díky té urputnosti se vyšvihla na první místo mezi čínskými výrobci telefonů a v globálním měřítku se drží na místě třetím.

Snaží se vytvářet nový design, inovativní funkce a dokonce pracují i na vývoji vlastního procesoru. Chtějí prostě urvat kdejaké prvenství a konkurovat v Číně tolik uctívaným Apple telefonům.

Tato jejich snaha by mohla vyvrcholit tím, že by se mohli stát prvním výrobcem, který přijde s telefonem s displejem s poměrem stran 19:9. Tím by mohl být právě Huawei Honor 10.

Honor 10

Internetem koluje informace o testování Huawei telefonu s kódovým označením ANE-LX1. Ten by měl mít poměr stran displeje 19:9. Není však zřejmé o který konkrétní model Huawei přístoje jde.

Pokud však vezmeme v potaz spekulace o tom, že Huawei P20 by měl mít displej s poměrem stran 18,7:9, což se ostatně potvrdilo v HTML benchmarku, kde byl P20 s kódovým označením EML-AL00. Nabízí se tedy možnost, při pohledu na stejný benchmark, že testovaným přístrojem je Huawei Honor 10.

Honor 10

Podle výstupu z testů se lze dopočítat, že displej by měl mít rozlišení 2280×1080 pixelů a toto rozlišení by mohlo naznačit, že obrazovka bude mít podobný design jako iPhone X, tedy s výřezem nahoře pro umístění senzorů.

A jako třešnička na Huawei dortu by mohla být nepodložená zpráva, že Honor 10 by měl podporovat novou technologii TD4328, která umožňuje použití snímače otisků prstů pod displejem. Huawei Honor 10 by měl být údajně představen ve druhém čtvrtletí letošního roku.