Xiaomi vyrábí mnoho druhů sluchátek. Jejich nejznámější jsou z řady Piston nebo In-Ear. Málokdo ale ví, že mají v portfoliu dokonce dvoje velká náhlavní sluchátka.

Tentokráte to budou Xiaomi Mi Headphones Comfort, velká circumaurální sluchátka. Za jejich zapůjčení bych rád poděkoval xm.cz, kde byli tak hodní a sluchátka mi poskytli k recenzi.

Galerie:

Je trochu škoda, že zrovna teď u sebe nemám žádná další sluchátka, která by se dala s Xiaomi Mi Headphones Comfort přímo porovnat. Moje osobní Sennheiser Momentum OverEar 1.gen jsou až příliš cenově vzdálené a všechna ostatní jsem rozdal nebo prodal. Nicméně zvukově jsou si všechna sluchátka, která jsem měl, poměrně podobná (Meizu HD50, Audio-Technica WS-55 a pár dalších) a Xiaomi mezi ně vůbec nezapadají, mají úplně jinou charakteristiku a celkové podání.

Trochu s podivem jim totiž chybí poměrně výrazně basová složka, ač se sluchátka tváří, že míří na mladou generaci, která povětšinou poslouchá elektroniku nebo rap. Můj oblíbený temný ambient v podání The Haxan Cloak opravdu nebyl moc záživný, stejně jako různé další druhy elektroniky a rapu (Ассаи nebo NAS). Na druhé straně, pokud se do sluchátek pustilo něco, kde basy nehrají prim, nehrály úplně špatně. Takže Sisters of Mercy a další rockově a folkově založená hudba byla pro Xiaomi Mi Headphones Comfort něco, co dokáží zahrát s příjemnou lehkostí.

Velké plus je rozhodně jejich pohodlnost už díky circumaurální konstrukci, která netlačí na uši a dají se tak nosit dlouhé hodiny bez jakékoliv únavy. A ani pohyb jim nedělá problémy, takže z hlavy jen tak samy od sebe nespadnou.

Pokud bych se měl rozhodnout podle ceny, která činí u Xiaomimobile.cz 1934 Kč, možná bych už trochu váhal. Za velmi podobné peníze se totiž dají koupit například Fostex TH-7 nebo Meizu HD50, oboje uzavřená sluchátka se skvělým zvukem a Meizu i s fantastickou celokovovou konstrukcí.
Doporučím nebo nedoporučím? To záleží na portfoliu každého posluchače, jestli má raději sluchátka s „moderním“ zvukem, nebo spíše sušší podání. Oboje má něco do sebe a oboje má své zaryté příznivce i odpůrce.

Ještě jednou díky Xiaomimobile.cz za půjčení Xiaomi Mi Headphones Comfort!