První informace o tom, že se blíží aktualizace na Android Oreo pro Xiaomi Mi A1 se objevila začátkem ledna/januára. Ovšem vzápětí byla její distribuce zastavena, protože si uživatelé stěžovali na množství problémů, které se po updatu objevily.

Jejich telefony se rychle vybíjely, náhodně restartovaly, zamrzaly aplikace a kromě dalších chyb špatně fungovaly také upozornění na displeji. Všechny tyto problémy by měla řešit nová verze aktualizace, kterou právě nyní začíná Xiaomi uvolňovat.

Nový verze má číslo OPR1.170623.026.8.1.10 a kromě odstranění nahlášených chyb by měla také obsahovat bezpečnostní záplaty systému pro leden/január 2018.

Samotná aktualizace má velikost zhruba 90 MB pro ty uživatele, kteří začátkem měsíce už updatovali své telefony na Android Oreo. Ti, kteří stále jedou na Android Nougat by se měli připravit na obří velikost aktualizace, a to přibližně 1112,4 MB. Update je opět uvolňován postupně, takže může chvíli trvat, než se dostane na všechny telefony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.