HTC mají se svými telefony v poslední době trochu smůlu, vždy se v podstatě jedná o výborné kusy, ale prodejní čísla tomu zdaleka neodpovídají. I poslední model U11 vydaný v polovině roku 2017 se dočkal stejného osudu a navzdory skvělému zpracování, výbornému hardwaru a odladěnému softwaru ( na čas se stal například nejlépe hodnoceným foto mobilem v DxOMarku) prostě nedosáhl velkého úspěchu. Změní to nové HTC U12 ?

Do ruky se nám dostaly údajné rendery tohoto nového telefonu a upřímně řečeno si nejsme jejich pravostí a správností příliš jistí. Pocházejí od výrobce příslušenství z japonského Amazonu a pokud by se snad potvrdily, tak by se nové HTC vydalo na pole neorané. Jejich modely nikdy nepatřily k nejštíhlejším a na obrázku vidíme telefon tenký pouhých 6 milimetrů. Jde také o displej s poměrem stran 18:9 a nutnými minimálními rámečky, ale vidíme například i čtečku na přední straně, což je další nepříliš charakteristický znak HTC. Alespoň by však zůstal zachován 3.5mm audio jack.

This slideshow requires JavaScript.

Telefon by také dostal do vínku hned čtveřici fotoaparátů a nemusel by se tak určitě bát o slušné výsledné snímky, jak je ostatně u značky zvykem. Ale na potvrzení si musíme ještě chvíli počkat, podle všeho by se měl HTC U12 poprvé představit někdy na konci února na MWC 2018 a tak prozatím berte dnešní rendery s velkou dávkou opatrnosti a rezervy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.