Tak nám to vypadá, že je na spadnutí pátá generace telefonů ZenFone od Asusu, protože první vlaštovka v podobě Asus ZenFone 5 Lite už byl certifikována v Rusku. Po velmi rozpačité čtvrté generaci této řady, které rozhodně neprospělo nešťastné zdržení o několik měsíců tak taiwanský výrobce dostane šanci na nápravu.

Podle krátké analýzy založené na datech právě na ruské certifikaci by měl Asus ZenFone 5 Lite patřit spíše do nižší střední třídy, čemuž ostatně odpovídá i přídomek Lite. Mělo by se teoreticky jednat o 6-palcový telefon, pravděpodobně i s moderním poměrem stran 18:9 a pohánět by ho měl některý z procesorů Snapdragon od Qualcommu. To vše lze vyčíst a dovodit z pouhého označení telefonu, ale samozřejmě se i tak jedná jen o kvalifikovaný odhad a ne jasné potvrzení.

Toho se dočkáme snad již brzy, protože podle všeho by měl být Asus ZenFone 5 představen oficiálně buď přímo na únorovém MWC 2018 v Barceloně, nebo na samostatné akci nedlouho po tomto veletrhu. Zatím není jasné, zda bude prozatím vydán jen tento Lite model nebo kompletní pátá generace, ale v Asusu mají ještě pár týdnů na to nám to sdělit.