Každým rokem můžeme na veletrhu CES v Las Vegas vidět japonské Sony s nabídkou nových televizí a v posledních letech se stalo pravidlem, že se jednalo o OLED kusy. V roce 2017 jsme tedy viděli model A1 a letos došlo na řadu Bravia A8 se 4K OLED obrazovkou. Ale nemusí zůstat jen u televizí, protože se proslýchá, že japonský gigant tuto technologii a rozlišení přinese i pro své telefony.

Minulý rok pro nás Sony nachystalo světovou premiéru telefonu se 4K HDR displejem v podobě Sony Xperia XZ Premium, ale to se jednalo o klasický LCD panel. OLED technologie nabízí mnohem lepší podívanou a tak všichni napjatě očekávají, kdy se od Sony dočkáme právě telefonu se 4K OLED obrazovkou. Sice nejsou k dispozici žádné oficiální informace nebo potvrzení této spekulace, ale leccos naznačuje náborový inzerát Sony pro nové inženýry.

Z něho je jasně patrné, že firma shání experty na integraci OLED displejů do mobilních zařízení, takže vývoj 4K OLED displeje by byl logickým krokem. Na druhou stranu inzerát byl původně publikován 30.listopadu 2017 a znovu obnoven 12.ledna 2018, takže se asi ideální zájemci zrovna nehrnou. Takže se optimisticky nedá příliš očekávat, že bychom v roce 2018 zaznamenali na tomto poli nějaký extra pokrok, i když si Sony asi nebude chtít dát vzít primát výrobce se 4K telefony, na který útočí i konkurence jako LG, Motorola a Google.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.