Značka Huawei se momentálně vyhřívá těsně pod vrcholem obliby, protože v prodejních číslech se momentálně drží na třetím místě. To je velmi slušný skok jen za několik vele-úspěšných let a čínský gigant si je vědom toho, že k udržení pozic bude potřebovat produkovat opravdu revoluční kusy techniky a ne se pouze držet při zdi. A jejich poslední vlajkový model Huawei Mate 10 Pro takovým kusem rozhodně byl, takže vše je na dobré cestě.

Ale konkurence na mobilním trhu je samozřejmě neúprosná a sám CEO Huawei pan Yu Chengdong (Richard Yu) v rozhovoru pro Android Authority na CES 2018 dal jasně najevo, že příští bitevní pole bude integrace umělé inteligence do mobilních přístrojů a razantní vylepšení fotoaparátů v telefonech. Ohledně umělé inteligence jsme ostatně právě od Huawei viděli pokrok v čipsetu Kirin 970, ale co tedy fotoaparáty ?

Pan Yu konkétně specifikoval cíl společnosti Huawei pro blízkou budoucnost i v této oblasti, kde se chce pokusit přinést do mobilu fotoaparát ve kvalitě DSLR, tedy digitální zrcadlovky, spolu s odpovídajícími ohniskovými vzdálenostmi a zoomem.  V minulosti jsme tyto pokusy zaznamenali u telefonů jako byly Panasonic CM1 nebo Nokia Lumia 1020, ale doba pokročila a tak by tyto odvážné cíle nemusely zůstat jen na papíře.

Snad se také nebude opakovat fiasko z doby vydání Huawei P9, kdy byly fotografie pořízené Canonem EOS 5D Mark III vydávány právě za mobilní snímky z nového telefonu. Budoucí vlajková loď to už v podobné kvalitě zvládne sama o sobě a kdo ví, třeba to už bude příští Huawei P20.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.