Unikátní ZTE Axon M je bezesporu unikátním typem designu telefonu s duálním displejem, který je schopen se přetransformovat v jeden větší displej o velikosti skoro tabletové. Ale přijetí od nejen odborné veřejnosti nebylo jen kladné, objevily se i některé pochybovačné a kritické hlasy. To ale evidentně ZTE nevadí, protože ústy viceprezidenta Jeffa Yee potvrdili, že se telefon dočká pokračovatele.

Společnost pracuje údajně ještě na revolučnějším řešení ohebného displeje a je tak pravděpodobné, že se setkáme už s bezrámečkovým displejem, který navíc možná ani nebude rozdělen na dva menší, ale bude se jednat opravdu o jeden velký kus plochy. Samozřejmě by měl mít parametry vlajkové lodi, takže nepůjde o levnou záležitost. Koneckonců Axon M se v USA prodává za cenu kolem 730 dolarů a uvidíme za kolik ho zanedlouho budou prodávat v Číně.

ZTE Axon M je vybaven dvěma 5,2-palcovými displeji, ze kterých se dá vytvořit 6.75-palcová plocha, takže uživatel má  v ruce opravdu pořádnou „lopatu“. Ani s hardwarovou výbavou to nebylo špatné, telefon dostal do vínku procesor Snapdragon 821, což už sice není žádná novinka, ale stále se jedná o velmi výkonný kousek křemíku. A ten neměl problém zvládnout souběžné puštění dvou aplikací na obou stranách rozděleného displeje. Tak snad nás nová generace něčím ještě překvapí a bude úspěšnější i v prodejních číslech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.