Ohodnoťte článek

Nová verze Vernee X už je mezi námi a s lehce ořezanými specifikacemi přichází ruku v ruce i vítaná nižší cena. Telefone bude v předprodejích k dostání za 199.99 dolarů, což vzhledem k vybavení není rozhodně špatné. Jak se tedy vlastně liší od původní plnotučné verze ?

Stručně řečeno, moc ne. Jediným rozdílem je opravdu jen snížená kapacita pamětí na 4 GB RAM a 64 GB ROM namísto původního rozložení sil 6 GB + 128 GB a to pro dost zákazníků nebude až takové negativum. Výkon by měl být v podstatě zhruba stejný a díky novému octa-core procesoru Helio P23 by měl dostačovat na svižný provoz čehokoliv.

Displej také zůstal stejný, tedy 6-palcový 18:9 s FHD+ rozlišením, 2.5D zakřiveným sklem a a speciálním zaoblením hran spolu s poměrem displeje k tělu telefonu celých 83.3%. Nedotčena zůstala i čtveřice fotoaparátů, tedy 13 Mpix + 5 Mpix přední selfie duo a zadní dvojička 16 Mpix + 5 Mpix s f/2.0 a podporou PDAF.

Identická je také skvělá 6200 mAh baterie podporující 9V/2A rychlo-nabíjení, tady opravdu není moc co vytknout a telefon rozhodně vydrží. Mírným zklamáním je pak opět v základu přítomnost jen VOS systému založeného na Androidu 7.1 s příslibem brzkého updatu na 8.1 Oreo, ale bez konkrétních termínů. Pro milovníky volby je pak přítomno jak Face ID odemykání tak i klasická čtečka otisků prstů na zádech.

Nová 4 GB + 64 GB verze Vernee X je ještě lepší v poměru cena/výkon než plnohodnotný předchůdce a za 199.99 dolarů v předprodejích na Vernee Aliexpress obchodě dostanete velmi slušnou porci. Více informací o telefonu samozřejmě k nalezení na stránkách výrobce. Pro ty, co si pak chtějí počkat na oficiální distribuci, tak stačí kontrolovat cz sk eshop.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.