Nová verze Vernee X už je mezi námi a s lehce ořezanými specifikacemi přichází ruku v ruce i vítaná nižší cena. Telefone bude v předprodejích k dostání za 199.99 dolarů, což vzhledem k vybavení není rozhodně špatné. Jak se tedy vlastně liší od původní plnotučné verze ?

Stručně řečeno, moc ne. Jediným rozdílem je opravdu jen snížená kapacita pamětí na 4 GB RAM a 64 GB ROM namísto původního rozložení sil 6 GB + 128 GB a to pro dost zákazníků nebude až takové negativum. Výkon by měl být v podstatě zhruba stejný a díky novému octa-core procesoru Helio P23 by měl dostačovat na svižný provoz čehokoliv.

Displej také zůstal stejný, tedy 6-palcový 18:9 s FHD+ rozlišením, 2.5D zakřiveným sklem a a speciálním zaoblením hran spolu s poměrem displeje k tělu telefonu celých 83.3%. Nedotčena zůstala i čtveřice fotoaparátů, tedy 13 Mpix + 5 Mpix přední selfie duo a zadní dvojička 16 Mpix + 5 Mpix s f/2.0 a podporou PDAF.

Identická je také skvělá 6200 mAh baterie podporující 9V/2A rychlo-nabíjení, tady opravdu není moc co vytknout a telefon rozhodně vydrží. Mírným zklamáním je pak opět v základu přítomnost jen VOS systému založeného na Androidu 7.1 s příslibem brzkého updatu na 8.1 Oreo, ale bez konkrétních termínů. Pro milovníky volby je pak přítomno jak Face ID odemykání tak i klasická čtečka otisků prstů na zádech.

Nová 4 GB + 64 GB verze Vernee X je ještě lepší v poměru cena/výkon než plnohodnotný předchůdce a za 199.99 dolarů v předprodejích na Vernee Aliexpress obchodě dostanete velmi slušnou porci. Více informací o telefonu samozřejmě k nalezení na stránkách výrobce. Pro ty, co si pak chtějí počkat na oficiální distribuci, tak stačí kontrolovat cz sk eshop.