Společnost HMD letošní rok odstartovala uvedením telefonu Nokia 6 (2018) a v těsném závěsu za ním přicházejí Bluetooth sluchátka Nokia BH-501.

Tím se společnost připojila k zástupu výrobců, kteří reagují na přání zákazníků a u svých přístrojů ponechávají 3,5 mm jack namísto jediného USB-C portu.

Jaké jsou parametry sluchátek Nokia BH-501? Tělo je vyrobeno z hliníku s povrchovou úpravou kartáčovaného kovu. Celková délka kabelu je 50 cm a hmotnost se zastavila na 15 gramech, což je o 7 gramů méně než například u sluchátek Meizu EP52.

Bluetooth sluchátka

Sluchátka mají dálkové ovládání se třemi tlačítky pro přehrávání hudby a příjem hovorů. Přestože nebyla zveřejněna kapacita baterie, výrobce tvrdí, že by na jedno nabití měla vydržet až 144 hodin v pohotovostním režimu a 72 hodin nepřetržitého provozu.

Nokia BH-501 mají dokonce certifikaci IP55, takže nějaký ten lehký deštík by jim neměl příliš ublížit. Budou se prodávat za 299 jüanů, což je v přepočtu zhruba 46 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.