Výrobci smartphonů si velmi dobře uvědomují, že telefon v dnešní době neznamená jen volání, přijímání hovorů a SMSky. Stalo se z něj multifunkční zřízení jak pro práci, tak i zábavu. A zábava může znamenat i vestavěný projektor, kterým je vybaven Moviphone společnosti Wireless Mobi Solutions, která jej prezentovala na CES 2018.

Jde sice o telefon střední třídy, ale díky projektoru se dostává o kousek výš. Myšlenka projektoru v mobilu není zcela nová, kdysi s ním už přišla Motorola. I když v jejich případě byl projektor jen jakýmsi přídavným zařízením k telefonu.

Moviphone

Moviphone má projektor vestavěný přímo v těle a dokáže zobrazit snímky v rozlišení 720 pixelů, s jasem 50 lm/W do úhlopříčky 200 cm. A samotný projektor nepřidá telefonu na tloušťce.

Moviphone

Mezi další parametry Moviphone patří osmi jádrový procesor MT6750V s 128 GB interním úložištěm a GPU Mali-T860 MP2 s frekvencí 650 MHz. Displej má úhlopříčku 5,5 palce s rozlišením 1280×720 pixelů.

V rámci foto výbavy zde najdeme 16 MPix zadní fotoaparát a přední 8 MPix kameru. Baterie má kapacitu 4000 mAh a operačním systémem je Android Nougat. Prodávat se bude za 599 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.