O nadcházející vlajkové lodi společnosti Huawei, Huawei P20, se v poslední době hovoří poměrně často. Aby taky ne. Podle informací, které jsou doposud známy, by to mohl být opravdu velmi zajímavý kousek.

Víme už například, že Huawei P20 i jeho další verze budou mít hlavní fotoaparát poskládaný ze tří objektivů s celkovým rozlišením 40 MPix.

Další z čerstvých zpráv tvrdí, že Huawei inženýři si dali záležet i na designu předního panelu a upustili od klasického poměru stran 16:9. Podle HTML benchmarku bude mít P20 displej s neobvyklým poměrem stran 18,7:9.

Huawei P20

Úhlopříčka displeje sice ještě není známa, ale u rozlišení se dopočítáme k údaji 2244×1080 pixelů. Pokud jsou tato čísla reálná, jednalo by se zatím o vůbec největší displej u běžných telefonů.

Obrazovky s větším poměrem stran najdeme i u přístrojů jiných výrobců. Například Samsung používá poměr stran 18,5:9. V případě Huawei P20 s poměrem stran 18,7:9 by to tedy mohlo znamenat, že telefon bude mít podobný horní výřez na displeji jako iPhone X.

Ze snímku v článku také můžeme vyčíst, že nový Huawei P20 nese kódové označení EML-AL00 a operačním systémem je Android Oreo, což by měla být u top modelů roku 2018 už samozřejmost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.