Společnost TCL na veletrhu CES 2018 sice oznámila, že v letošním roce představí hned několik telefonů značky Alcatel, ovšem jejich bližší specifikace si nechala pro sebe. Spekuluje se, že by to měly být modely Alcatel 1X, 2, 3C, 3V, 3X a 5. A právě jeden z nich, Alcatel 3C se už potuluje internetem na renderovaných snímcích.

O Alcatel 3C se však ví, že by to měl být jeden z nejlevnějších telefonů, ovšem podle renderů to vypadá, že bude mít slušný design. Čelní panel s úzkými rámečky a zřejmě i displej s poměrem stran 18:9 na obrázcích nevypadají zle.

Alcatel 3C

Podle dalších informací zapracovali inženýři i na konstrukci těla Alcatel 3C. To by mělo být sice z polykarbonátu, ale zato s kovovou povrchovou úpravou ve třech barevných variantách Metallic Black, Metallic Blue a Metallic Gold.

Alcatel 3C

Očekává se, že Alcatel 3C bude mít 6 palcový displej s rozlišením 1440×720 pixelů a jako procesor bude použit čtyř jádrový MT8321. Ten doplní pouze 1 GB RAM a 16 GB ROM. Na zádech najdeme 8 MPix hlavní fotoaparát a přední selfie kamera bude 5 MPix. Snímač otiksů bude uložen na zadním panelu pod fotoaparátem.

Zbylé parametry zahrnují baterii s kapacitou 3000 mAh, WiFi, Bluetooth 4.2, GPS a dualSIM. Operačním systémem bude Android 7.0 Nougat. A jak by měla vypadat cena? Parametry naznačují, že by nám průvan v peněžence rozhodně udělat neměla, jednat by se mělo o zhruba 120 dolarů.