Ohodnoťte článek

Huawei P10 a jeho větší verze byly loňskými vlajkovými loděmi společnosti Huawei. Letošní rok očekáváme jejich nástupce, který se překvapivě nebude jmenovat Huawei P11, ale Huawei P20.

Spekulace naznačují, že letošní modely P série přinesou pěknou řádku inovací jak v designu, tak i v hardwarové výbavě.

Internetem už kolují renderované obrázky, které sice vycházejí jen z určitých domněnek jak by mohl Huawei P20 vypadat, ovšem pokud se alespoň část z těchto předpokladů potvrdí, bude P20 velmi zajímavým modelem.

Design bude vycházet z posledního trendu „celoplošného“ displeje s poměrem stran 18:9. Navíc by měl být tak trochu inspirován Samsung Galaxy S8 s velmi úzkou a zaoblenou bradou a čelem. Home tlačítko je umístěno na spodní části čelního panelu.

Huawei P20

Zadní panel Huawei P20 bude velkým překvapením zejména co se fotoaparátu týče. Huawei totiž uvažuje o použití trojice objektivů, horizontálně umístěné v levé horní části zad. Opět budou vznikat ve spolupráci s firmou Leica a jejich celkové rozlišení by mělo být 40 MPix. Konstrukce tohoto fotoaparátu se jmenuje ProTriple. Kamera by měla být navíc vybavena pětinásobným hybridním zoomem a novým AI asistentem.

Předpokládá se, že zbytek parametrů bude následující: procesor Kirin 970, 6 GB RAM, 3600 mAh baterie a údajně by neměl chybět 3,5 mm jack.

Verze Huawei P20 Plus by měla mít stejné parametry, jen zadní fotoaparát bude uložen vertikálně v levé horní části panelu. A konečně varianta Huawei P20 Pro bude vzhledem připomínat iPhone X, snímač otisků bude na zadní straně nad ním bude vertikálně uložená kamera. Procesorem by měl být Kirin 975 se 128 GB ROM paměti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.