Jako každým rokem, tak i letos se v Las Vegas koná veletrh CES 2018. Jedním z prvních výrobců, kteří se pochlubili svými novinkami, byla společnost HTC. Ta nabídla vpravdě revoluční inovaci svého VR headsetu s názvem Vive Pro a také Vive bezdrátový adaptér.

Vive Pro headset je sice upgradovanou verzí původního Vive, ale pro fanoušky virtuální reality by měl být tím, co prostě chtějí. Rozhodně překvapí především technologií zobrazování, kdy je využito dvou OLED panelů s kombinovaným rozlišením 2880×1600 pixelů, což by mělo znamenat až 78% zlepšení kvality oproti původní verzi.

Headset má také vylepšené upínání na hlavu, které by mělo být snadněji upravitelné a přizpůsobitelné jednotlivým uživatelům. Vive Pro je osazen dvěma vestavěnými mikrofony s aktivním rušením okolního hluku. Sluchátka jsou integrovaná přímo do headsetu a měla by nabízet podstatně vyšší komfort než sluchátka u původní verze.

Vive

Bezdrátový adaptér Vive pracuje v pásmu 60 GHz s technologií Inten WiGig. To vše by mělo zabránit jakémukoli rušení, zvýšit výkon a snížit latenci. Adaptér by měl být dostupný ve třetím čtvrtletí letošního roku. Vive Pro headset by se pak mohl objevit už v tomto čtvrtletí. Podrobnosti o cenách zatím zveřejněny nebyly.