Během loňského listopadu/novembra při uvedení MIUI 9, vydala Xiaomi také vlastní aplikaci Mi Drop pro sdílení souborů. Xiaomi Mi Drop má čisté uživatelské rozhraní a na rozdíl od jiných podobných aplikací neobsahuje žádné reklamy.

Uživatelé díky této aplikaci mohou pohodlně sdílet a odesílat soubory z chytrých telefonů s Androidem na svá PC. Má to však jeden háček. Ani Xiaomi Mi Drop se zpočátku nevyhnula určitým chybám a problémům.

Při spuštění aplikace neexistovala možnost nastavení uživatelského jména a Mi Drop načítala uživatelské jméno z primárního Google účtu přihlášeného zařízení. U WiFi Hotspotu docházelo k častým resetům detailů.

Xiaomi Mi Drop

Z těchto důvodů vydala Xiaomi pro Mi Drop aktualizaci, která nejen odstranila výše zmíněné problémy, ale přidala také novou funkci, kterou nenajdeme u žádné jiné aplikace pro sdílení souborů. Xiaomi Mi Drop je nyní vybavena protokolem FTP (File Transfer Protocol).

Pokud chce uživatel získat přístup k FTP protokolu, musí počítač i telefon připojit ke stejné bezdrátové síti. Poté se otevře aplikace a kliknutím na „připojit k počítači“ se v nabídce otevře stránka FTP serveru. V dalším kroku je uživatel vyzván k výběru úložiště, například externí SD karta nebo interní úložiště. Po výběru je spuštěn FTP server, který vygeneruje unikátní adresu aplikace, do kterou lze přistupovat v prohlížeči nebo správci souborů.

Mezi další funkce Xiaomi Mi Drop patří chráněné heslo pro přihlášení, možnost kódování přenosu dat, obnova přerušených přenosů dat a rychlost přenosu z telefonu do PC se pohybuje mezi 1,5 až 2 Mb/s.