Je to už pár let, co Huawei nemá v USA zrovna na růžích ustláno. A to díky nařčení, že jde o agenta čínské komunistické strany. Což by, pokud by to byla pravda, byl dost průšvih i na starém kontinentě, potažmo u nás v ČR, neb značka Huawei se objevuje napříč celým telekomunikačním spektrem. Je ale vidět, že Huawei se nezdává a i když jsou společnosti odepřeny státní zakázky, chce si budovat důvěru alespoň u koncových zákazníků. Ku pomoci si bere svojí vlajkovou loď Huawei Mate 10 Pro. Prohlášení o tom, že společnost Huawei chystá spustit prodej své vlajkové lodi Huawei Mate 10 Pro v Americe se v průběhu času objevovaly a zase odvolávaly. Nejčerstvější oficiální zprávy potvrzují uvedení tohoto smartphonu na americký trh 9.ledna/ januára 2018, takže je to již za dveřmi.

Společnost Huawei plánuje představit tento svůj kousek Huawei Mate 10 Pro během veletrhu CES 2018 a odvážně jej označuje za „Nejlepší telefon o jakém jste nikdy neslyšeli“. A pravdou je, že i v ČR slaví Huawei s tímto modelem velké úspěchy. Společnost tím oslovuje většinu svých zákazníků v Americe, kteří často spoléhají na oficiální telefony prodávané ve své vlasti. Kteří mimo Apple produktů pravděpodobně nebudou mít přehled o jiných telefonech, které jsou populární v Evropě a Asii.

Specifikace

Tvrzení jako „nejlepší telefon“ je ospravedlňováno tím, že Huawei Mate 10 Pro přináší slušné specifikace, které bychom od vlajkové lodi očekávali. Když bychom to jen krátce shrnuli. Huawei Mate 10 Pro je vybaven procesorem Kirin 970, který je spárován s 6 GB RAM a 128 GB vnitřní pamětí. Další plusové body má kamerové vybavení – jedná se o vynikající duální hlavní kameru Leica. Další specifikace, které můžeme čekat je 4000 mAh baterie, USB Type-C a IP67 certifikace. Telefon poběží na systému Android Oreo. Čímž se stává dobře konkurence schopným vůči jiným telefonům prodávaným v USA.

Podle dřívějších zpráv bude tento král phabletů nabízen výlučně společností  AT&T a to již následující měsíc. Je ale možné, že bude i v nabídce Verizonu o několik měsíců později. Neexistuje žádná informace o ceně, kterou zařízení bude nabízeno v zemi. Jelikož nás od veletrhu CES 2018 dělí jen dva dny, jistě se to brzy dozvíme. U nás v ČR se cenovka houpě okolo 20 000Kč.