Tak nám to vypadá, že se na nás valí další „budget killer“ a tentokráte plánuje zabíjet ve jménu Xiaomi Mi MIX 2. Tedy samozřejmě v přeneseném slova smyslu, protože nové Bluboo D5 je bez nejmenších pochyb inspirováno právě tímto modelem od Xiaomi a bude mít velmi podobný tri-bezel-less design s minimálními rámečky a poměrem stran displeje 18:9.

Bluboo zatím bohužel drží pod pokličkou přesnější informace a specifikace k tomuto modelu, takže je k dispozici prozatím jen velmi málo. Vše co víme je, že D5 by mělo mít kovové unibody tělo telefonu, 5,5-palcový Sharp displej s poměrem stran 18:9, podporu OTG a také by mělo zachovat 3.5mm sluchátkový audio jack. To je z oznámeného hardwarového vybavení vše a my tak jen můžeme doplnit při pohledu na obrázek telefon jeho existenci ve třech barevných verzích – černé, modré a červené, a pouze jedinou čočku zadního fotoaparátu.

Vydání Bluboo D5 se očekává někdy v průběhu příštího měsíce a cena by se měla vejít do maxima 100 dolarů. Můžeme tak jen doufat, že do něj Bluboo dají nějaký solidní levný procesor a nespokojí se s nesmrtelným a dnes již nedostačujícím MT6580 s podporou pouze 3G sítí. Více informací bude určitě brzy k dispozici na jejich oficiálních webových stránkách.