K začátku roku patří i trocha bilancování a ohlédnutí za uplynulým rokem. V tomto směru může být společnost Xiaomi spokojená. Docela se jí dařilo.

Xiaomi se nestala absolutní jedničkou na globálním trhu s chytrými telefony. Tady stále drtivě vede Samsung, za ním je s jistým odstupem Apple, kterému na záda dýchá Huawei. Xiaomi se dělí s Vivo o pátou a šestou pozici.

Samozřejmě jiná situace je na asijském trhu, kde se do první trojky dostávají Oppo, Vivo a Xiaomi. A pokud bychom se podívali na trh evropský, tak zde jednoznačně vede Samsung, za ním následují Apple a Huawei.

Společnost Xiaomi

Společnost Xiaomi je však jasnou jedničkou v růstu prodejů. Na trhu je sice spousta Xiaomi telefonů, ale podle analytiků se o raketový nárůst prodejů postaral především Xiaomi Mi Mix a Mi Mix 2.

Mi Mix byl prvním přístrojem s „celoplošnou“ obrazovkou a odstartoval tento současný trend. Není náhodou, že jeho nástupce Mi Mix 2 byl uveden ve stejný den jako iPhone X. To jednoznačně poukazuje na vysoké ambice společnosti Xiaomi. Dokonce se dá říci, že Mi Mix 2 má pohlednější design a více inovací než iPhone X.

Když už jsme u designu modelů Mi Mix, oba pocházejí z návrhářské díly Philippe Starcka, který patří mezi uznávané světové designery. Třešničkou na Xiaomi dortu je pak to, že oba Mixy byly zařazeny do sbírky Národního uměleckého a kulturního centra Georges Pompidou v Paříži ve Francii.

Tolik ohlédnutí za rokem 2017 a snad nás Xiaomi mile překvapí i v roce 2018.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.