Letitá silná pozice Mediateku (nejen) na čínském trhu ve střední procesorové třídě dostává v poslední době pořádně zabrat a Qualcomm je drtí opravdu velmi dominantním nástupem k moci. Situaci samozřejmě příliš nepomohly ani nepříliš povedené poslední generace Mediateku, jako třeba Helio P23, v porovnání se skvělými Snapdragony 660.

A možná se schyluje k dalšímu těžkému úderu, protože už tak silnou střední třídu Qualcommu by měl doplnit ještě mnohem silnější kousek v podobě Snapdragonu 670. Ten se dnes poprvé objevil ve výsledcích testů v populárním benchmarku Geekbench a jak specifikace, tak hlavně výsledné skóre jsou opravdu skvostné.

Snapdragon 670 dosáhl výsledku 1.863 bodů v single-core testu a 5.256 bodů v multi-core, což jsou hodnoty pro střední třídu opravdu fantastické zejména v jedno-jaderné části . Jednat by se mělo o osmi-jádrový procesor s takty jader 1.7 GHz, ale možná půjde o takt jen některých z nich.

Qualcomm tak má v rukou další potenciální obrovský hit, zejména pokud se podaří udržet cenu na rozumné úrovni. Každopádně se už na Snapdragon 670 těšíme a snad by nemělo trvat dlouho než bude poprvé i oficiálně představen. Ale je to další hozená rukavice Mediateku a ten bude muset pořádně prásknout do koní, aby se udržel v sedle…