Koncem loňského roku zveřejnil Google statistiku, kde se ukázalo, že poslední Android 8.0 Oreo je používán pouze na 0,5 % mobilních zařízeních. Zbytek zařízení běží na starších verzích Androidu.

To je tedy opravdu zanedbatelné procento a všichni výrobci by se měli pomalu ale jistě snažit o aktualizace svých přístrojů. Společnost ZTE, potažmo Nubia, zřejmě nechce patřit mezi odpadlíky a proto na svém fóru vyhlásila, že hledá beta testery, kteří vlastní Nubia Z17 a chtěli by na tomto telefonu otestovat Android Oreo.

Nubia Z17 by měla být upgradována na Android 8.1, což by mělo celkově zvýšit výkonnost telefonu. Přístroj byl oficiálně vydán v červnu/júni loňského roku s procesorem Snapdragon 835, 5,5 palcovým displejem a duálním fotoaparátem 12 MPix a 23 MPix na zadním panelu a přední 16 MPix kamerou.

Jste-li majiteli Nubia Z17 a rádi byste se zařadili mezi beta testery, stačí kliknout sem a přihlásit se. Upozorňujeme, že se jedná o čínskou stránku, nicméně s „rozsypaným čajem“ může snadno pomoci překladač.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.