Honor 9 Lite spatřil světlo světa loni v prosinci/decembri v Číně, kde byl pro čínský trh pojmenován jako Huawei Honor 9 Youth Edition. Název napovídá, že je orientován na mladé uživatele a tomu je přizpůsoben jak design a vybavení, tak i cena.

V krátkosti shrneme jen jeho hlavní parametry. Je to 5,65 palcový displej, procesor Kirin 659, 3/4 GB RAM, 32/64 GB ROM, 3000 mAh baterie, duální fotoaparát a Android 8.0 s nadstavbou EMUI 8.0. Pokud by vás zajímali podrobnosti, mrkněte na náš starší článek.

Přiznejme si, že podobné parametry má poměrně dost čínských telefonů, ale to, oč tu běží je reálný výkon. Jak si tedy Honor 9 Lite stojí v rámci výkonu mezi ostatními konkurenty?

Honor 9 Lite

Podle skóre v nejnovější verzi Antutu se dá říci, že nedopadl vůbec špatně, i když výsledek není nijak dech beroucí. 87861 bodů jej dostalo například před Meizu M6 Note, které získalo zhruba 62 tisíc bodů a Xiaomi Redmi 5 Plus, které má na kontě 63 tisíc bodů.

V rámci single-core testu dostal Honor 9 Lite 906 bodů a v multi-core pak 3609 bodů při testování v Geekbench 4.0. Celkový výkon je shodný jako u procesoru Snapdragon 625.

Telefon byl testován i na herní výkon. Hry Honor of Kings, Wilderness Action a čínská CrossFire běžely poměrně hladce, a to i přesto, že Honor 9 Lite nepodporuje režim 60 snímků za sekundu. Nicméně jeho rychlost 30 až 40 snímků za sekundu se zdá být dostačující.

Lze tedy říci, že Honor 9 Lite obstál poměrně dobře v rámci poměru cena/výkon a zdá se, že pro případné zákazníky, kteří preferují při pořizování telefonu cenu, by mohl být docela zajímavým tipem.