V Oukitelu jsou jednoznačně rozhodnutí mít na trhu vždy pod svým jménem telefon s největší kapacitou baterie a nový Oukitel K10 je toho tím nejlepším důkazem. Tento model bude mít nejen masivní 11.000 mAh kapacitu baterie, ale pro dobrou míru i novou bleskurychlou 5V/5A nabíječku, slibující opravdu extra výkon.

K10 nabídne 6-palcový Incell displej s FHD+ rozlišením a speciálním prismatickým sklem na displeji, díky poměru stran 18:9 pak padne lépe do ruky než jeho předchůdci K1000 a K10000 Pro. Zadní strana pokrytá australskou teletinou pak úspěšně imituje dojem luxusu, který je jen dokreslen nepravidelným designem rámu telefonu. Nu a uvnitř pak samozřejmě solidní hardware jako nový procesor Helio P23, 6 GB RAM, 64 GB ROM nebo hned čtveřice fotoaparátů.

Obří 11.000 mAh baterie s velkou hustotou by teoreticky měla vydržet až týden na jedno nabití a díky nové rychlo nabíječce by i její dobití nemělo trvat příliš dlouho. Ve videu níže se o tom můžete přesvědčit díky testu rozdílných nabíječek (kromě nové 5V/5A také 5V/3A nebo 12V/2A) a porovnat rozdílné výkony.

Oukitel K10 je opravdu po všech stránkách připraven na nový standard 5V/5A nabíjení po hardwarové i softwarové stránce a podle testu by nemělo trvat plné dobití déle než 2 hodiny 50 minut, což ostatní testované nabíječky zvládnou až za 5 hodin. K10 má dále také speciální FPC technologii napomáhající konverzi při nabíjení, takže budeme věřit, že se v Oukitelu snažili.

Telefon by měl dorazit na trh teoreticky už tento měsíc, ale pořád ještě nemáme k dispozici předpokládanou cenu, takže lze jen doufat, že ji nějak zbytečně v Oukitelu nepřestřelí. A snad se o ni už brzy podělí třeba na oficiálních stránkách značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.