Ohodnoťte článek

Ve včerejším článku jsme se alespoň rámcově ujistili, že inženýři Xiaomi nezahodili přípravu Redmi Note 5 do koše, vyslyšeli přání fanoušků a pilně testují, jak bude telefon fungovat s procesorem Snapdragon 632.

Dokonce se spekuluje o specifikacích, které by Xiaomi Redmi Note 5 mohlo mít. A to by nebylo, abychom tu už dneska neměli nějaké to další info a pár údajně reálných snímků Redmi Note 5.

Vše je sice neoficiální, ale proč se nemrknout, co bychom mohli očekávat. Asi nikoho nepřekvapí, že podle snímků by měl mít Xiaomi Redmi Note 5 trendy Full-screen design s minimalistickými rámečky kolem displeje. Ten jako takový bude mít úhlopříčku 5,99 palce, rozlišení 1920×1080 pixelů s poměrem stran 18:9.

Dále je z fotek patrno, že hlavní fotoaparát bude duální, objektivy budou uloženy vertikálně uprostřed horní části zad přístroje. Oba snímače by měly mít rozlišení 12 MPix a budou doplněny LED bleskem. Pod nimi můžeme vidět snímač otisků prstů. Přední kamera by měla být 5 MPix.

Samozřejmě je nutno brát vše s rezervou, protože další spekulace tvrdí, že sériová výroba Xiaomi Redmi Note 5 byla odložena právě proto, že telefon by měl být osazen zatím v praxi nevyzkoušeným procesorem Snapdragon 632, který by měl údajně být nejvhodnější pro podporu duální kamery a konfiguraci pamětí 3 GB RAM/32 GB ROM, případně 4 GB RAM/64 GB ROM.

Doufáme, že interní testování procesoru jede na plné obrátky a my se Xiaomi Redmi Note 5 dočkáme v druhé polovině letošního roku. Předpokládaná cena by měla být 1599 jüanů (246 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.